V ktorom veku sa má riešiť horná uzdička u detičiek?

Zodpovedané
16. dec 2020

Dobrý deň,

môj dvojročný synček má kvôli hornej uzdičke dosť veľkú medzierku medzi zúbkami. Ja som to riešila frenulektómiou až v dospelosti, následne som musela mať aj strojček kvôli medzierke.

Je pravda, že keď dieťa absolvuje tento zákrok predtým ako mu vyrastú trvalé zúbky, tak medzierku mať už nebude?

Kedy je dobré absolvovať takýto zákrok u detí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa zákrok nerobil hneď po narodení kvôli dojčeniu, odkladá sa až do cca 8 rokov. Vtedy sa robí, ak ho indikuje logopéd alebo čeľustný ortopéd.

V 99% sa ale dovtedy deťom stav upraví - buď rastom, alebo drobným úrazom na detskej motorke - odrážadle.

Na teraz to môžete pustiť z hlavy.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk