Za kývajúcou jednotkou má dcérka trvalý zúbok. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

moja dcérka mala ako dvojročná úraz a poškodila si predné horné jednotky. Zúbky ostali šedivé, zrejme odumreté. Teraz má 5 rokov, jedna jednotka už vypadla a prerezal sa pekný zúbok. Druhá horná jednotka sa už kýve, ale zistili sme, že sa jej za ňou prerezal trvalý zúbok.

Ako postupovať v takomto prípade?

Máme je dať vybrať mliečnu jednotku, alebo počkať kým jej nový zúbok nevytlačí starý?

Hrozí v tomto prípade, že bude mať krivé zúbky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite čo najskôr treba dať vytiahnuť starý mliečny zúbok. Už má 5 rokov, takže posun zubov rozhodne nehrozí.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk