Čo nesmie papať 6-ročné dieťa, ktoré má intoleranciu na laktózu a alergiu na mliečnu bielkovinu?

Zodpovedané
6. apr 2023

Dobrý deň,

môj syn má 6 rokov a pred pár dňami mu vyšla intolerancia na laktózu a alergia na mliečnu bielkovinu.

Čo všetko nesmie konzumovať?

Nemal by papať len mliečne produkty?

Plus dlhšie má potvrdenú histamínovú intoleranciu.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri intolerancii na laktózu sa odporúča dodržiavať bezlaktózovú diétu. A keďže má aj alergiu na mliečnu bielkovinu, tak nie je vhodné konzumovať žiadne mliečne výrobky.
Do tejto kategórie patria aj mliečne výrobky všetkých živočíšnych druhov.

Taktiež sa mliečne koncentráty bielkovín a laktózy nachádzajú v mnohých spracovaných výrobkoch - pečivo, sladkosti, konzervy, mrazené polotovary a podobne.

Histamínová intolerancia mohla vzniknúť práve ako dôsledok netolerancie mlieka. Verím, že po bezmliečnej diéte sa Vám podarí eliminovať aj prejavy histamínovej intolerancie.

Konkrétne nastavanie stravovanie je však vždy individuálne. Ak budete mať záujem, môžeme to prekonzultovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/