Dá sa vyliečiť z alergie na bielkovinu kravského mlieka?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

ako bábätko som mala alergiu na BKM. Zbavila som sa jej a znova som ju dostala pred 4 rokmi. Myslím si, že jedine zo stresu.

Je to možné?

Moja doktorka hovorí, že sa z toho nikdy nevyliečim. Mám iba držať diétu. Ja som však niekde čítala, že sa dá vyliečiť užívaním kozieho colostra.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia vzniká určitým mechanizmom, ktorý už nie je veľmi vratný. Otázka je, či sa naozaj jedná o alergiu. Alergiu zisťujeme prostredníctvom IgE protilátok. Ak sú tie pozitívne, tak ide o alergiu.

Ak sú však pozitívne iné protilátky, napr. IgA, IgM a IgG, vtedy sa jedná o nealrgickú potravinovú intoleranciu.

Rozdiel v diéte nie je, ale v prejavoch.

Ďaľší typ je intolerancia laktózy, ktorá je už funkčným ochorením dvanástnika.
Nemyslím si, že nejaký typ výživového doplnku vie zvrátiť reakcie imunitného systému. Možno tak maximálne zmierniť prejavy alergie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/