Mám podľa týchto výsledkov celiakiu?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

navštevujem kožnú lekárku kvôli ekzému a extrémne suchej pokožke na rukách. Zvyknú sa mi vyhodiť ekzémy aj po latexových rukaviciach. Pani doktorka mi zobrala krv na vyšetrenie a prišli mi výsledky. Následne som bola odoslaná na gastro (termín mám až o 2 týždne).

Je možné z daných výsledkov určiť, že či ide o celiakiu alebo intoleranciu?

Veľmi som z toho lepku zostala prekvapená.Intoleranciu mlieka som čakala. Niekedy mám po šľahačke 33% črevné problémy.

Môžu byť takého výsledky aj po nejakom zápale v tele alebo chorobe?

Minuloročnú zimu som vybrala asi 5 rôznych antibiotík a odvtedy mám dosť veľký problém užívať nejaké lieky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo výsledkoch vidím viacero problémov.

Lepok, mlieko, laktóza ale aj zvýšené IgE.

Po vybratí nadmerného množstva ATB st mohli prísť o balans a spektrum probiotík v črevnom bióme a výsledkom sú intolerancie a celkové neprospievanie. Na celiakiu je potrebné zobrať viacero markerov, to by mal urobiť gastroenetrológ.

Budem rada ak ma budete kontaktovať ohľadom konzultácie výsledkov od gastro a celkového správneho vykročenia v strave s intoleranciami.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/