Môže 5 ročná dcéra piť kravské mlieko?

Zodpovedané
3. nov 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka máva bolesti bruška. Trávenie a stolica sú v poriadku. Občas má svrbivú kožnú vyrážku a pohmkáva (neviem či to s tým súvisí).

Testovala ju pediatrička a vyšlo jej

  • protilátky proti kravskému mlieku IgG 48
  • protilátky proti kravskému mlieku IgM hraničné
  • protilátky proti laktóze IgA pozitívne

Kravské mlieko Ige je v poriadku.

Môže dcéra piť kravské mlieko?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch vám vyšla intolerancia na kravské mlieko. To znamená, že musíte kravské mlieko a výrobky z neho vylúčiť. Poškodenie tráviaceho traktu u malých detí môže mať následky do dospelosti. Dôležité je vedieť prečo intolerancia vznikla.

Odporúčam jednoznačne návštevu gastroenterológa, aby sa pozrel na stav tráviacich orgánov. Intolerancia býva často spôsobená refluxom, intoleranciou laktózy, zápalom žalúdka a pod.

Výsledky IgE sú na alergiu tú máte v poriadku. Čiže nemusíte sa báť typických alergických príznakov u detí ako je aj anafylaxia. Z hľadiska diéty je to však rovnaké a to ako píšem, vylúčiť všetko mliečne.

Veľmi rada Vám poradím ako sa stravovať a nestratiť výživu prostredníctvom konzultácie online.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/