Môžem na základe týchto výsledkov konzumovať sóju, kukuricu a ovos?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom potravinovej intolerancie. Absolvovala som testy na potraviny a vyšli mi pozitívne výsledky na viacero potravín. Pozitívny výsledok vyšiel na tvrdú pšenicu. Ttam patrí aj kukurica, ovos a iné.

Vyšiel mi aj negatívny výsledok priamo na kukuricu a ovos. Potom mi vyšla mierna intolerancia na arašidy. Medzi ne patrí aj sója a iné. Tak isto mi zvlášť na sóju vyšiel negatívny výsledok. Tak som mierne dezorientovaná.

Môžem teda konzumovať tieto potraviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem presne o aký test ide.

Ak ide o nejaký food detective test, tak výsledky sa budú líšiť asi v závisloti od typu protilátok.
Neviem z akého dôvodu ste tento test absolvovali, teda či ste mali nejaký zápal tráviaceho traktu alebo iné prejavy.

Tieto intolerancie je dobre brať do úvahy s nadhľadom. Často súvisia so syndrómom priepustnosti čreva. Ten ale vznikol z nejakej príčiny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/