Môžem užívať zelený jačmeň a chlorellu, keď mám histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
28. nov 2019

Dobrý deň,

nedávno mi bola zistená histamínová intolerancia. Iné potravinové intolerancie som doteraz nemala zistené. Pred dvomi rokmi mi bol vyoperovaný žlčník a pred necelými tromi mesiacmi mi bol zistený vred na pyloruse.

Je pre mňa vhodné užívanie zeleného jačmeňa a chlorelly?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
histamínova intolerancia nie je až taky problém, ako absencia žlčníka a vred na žalúdku. Tieto dve diagnózy treba riešiť, pretože HIT vznikla ako syndróm nefunkcie tráviaceho traktu. Ak si chcete pomôcť, tak treba nastaviť správne diétu a k tomu dopĺňať zelené potraviny. Zelené potraviny pôsobia zásadotvorne a môžu zlepšiť stav kyslosti v žalúdku, ktorý spôsobil vred. Ak však bude strava naďalej kyselinotvorná, zlepšovanie stavu bude trvať veľmi dlhé obdobie.
Odporúčam si preto vybrať jedno, alebo druhé a pri užívaní začať opatrne. Najdôležitejšie pravidlá sú nezačínať s príliš velkými dávkami v zime a tiež navýšiť pitný režim. Často sa stáva, že ak je pitný režim nedostatočný, uvoľnené toxíny (pôsobením chlorelly, jačmeňu) kolujú v organizme a môžu spôsobiť nevolnosť a iné ťažkosti.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/