Naznačujú moje výsledky, že mám alergiu na bielkovinu kravského mlieka?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

v prílohe posielam výsledky mojich testov.

Mám alergiu na mliečnu bielkovinu?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch máte testované nešpecifické protilátky na kravské mlieko IgA a IgG. Tieto protilátky nie sú pozitívne pri alergii ale pri intolerancii kravského mlieka. Pri alergii je potrebné testovať protilátky špecifické IgE.

Intolerancia na kravské mlieko, ktorá vám vyšla z krvi je väčšinou intolerancia spôsobená funkčným alebo zápalovým problémom v tráviacom trakte. Ustáli sa, alebo vymizne vtedy, keď sa odstráni, alebo stabilizuje primárna príčina jej vzniku (teda funkčné alebo zápalové ochoreni GIT).

Pri takejto intolerancii je dôležité dodržiavať diétu bez krávského mlieka v zmysle všetkých výrobkov z kravského mlieka aj potravín, ktoré obsahujú mliečne zložky. Vymiznutie intolerancie a stabilizácia závísi od klinických príznakov po konzumácií mlieka.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/