Sú moje viaceré intolerancie predzvesťou pre histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
14. feb 2019

Dobrý deň,

zistili mi silnú intoleranciu na mlieko, pšenicu, vajcia a kvasnice. Vo výsledkoch som našla zmienku o podozrení na histamínovú intoleranciu a odporúčanie pre dodatočné testovanie.

Môžu byť tieto intolerancie predzvesťou pre histamínovú intoleranciu?

Zisťuje sa táto intolerancia z krvi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

histamínová intolerancia je problém najmä populácie Európanov.

Uvádza sa, že 1-3 % tejto populácie má geneticky vrodenú HIT. Zvyšok je sekundárnym prejavom nejakého ochorenia, najčastejšie intolerancie, alergie na potraviny alebo zápalového ochorenia gastro-intestinálneho traktu.

Vo vašom prípade by som vnímla intolerancie ako hlavnú príčinu problémov, ktoré treba riešiť vhodnou diétou. Histaminová intolreancia by sa mala upraviť po diéte bez potravín, na ktoré máte intoleranciu.

Testovanie histaminovej intolerancie môže byť zisťované buď z krvi alebo endoskopicky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/