Autosedačka 18+kg, 104+cm, 3 roky

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

prosím o pomoc s výberom autosedačky pre 3 ročné dieťa. Syn má 104 cm a cca 17kg. Ideálne by som chcela protismernú. Sedačka bude používaná primárne vo vozidle Land Rover Discovery 4 (r.v.2009), prípadne Toyota RAV4 (r.v.2017). Aktuálne sa vozí v BRITAX RÖMER Dualfix M i-Size (9-18 kg). Cena nerozhoduje. Prosím viac variant, resp. lacnejšiu a drahšiu.

Ďakujem Vám❤

Dobrý deň,

z protismerných autosedačiek môžete vyberať medzi tými, ktoré sa v aute pripevňujú bezpečnostným pásom auta alebo systémom Isofix:

  • Axkid One je protismerná autosedačka s pripojením na Isofix. Nosnosť do 23kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov do 23kg, na výšku vydrží do 125cm. Výškové obmedzenie pri autosedačkách je orientačné, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela u daného dieťaťa. Jej výhodou je regulovateľné miesto na nohy aj polohovateľnosť. Zárukou bezpečnosti je úspešný Plus test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).
  • Joie i-Prodigi Signature je protismerná autosedačka s pripojením na Isofix. Nosnosť do 22,5kg, použitie 5 bodových integrovaných pásov do 22,5kg, na výšku vydrží do 125cm. Polohovateľná, s úspešným Plus testom.
  • BeSafe Stretch - čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test.

  • Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek) a 5 bodové integrované pásy do 25kg

  • Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.

Verím, že si správne vyberiete, ak máte tú možnosť, navštívte aj predajňu autosedačiek vo Vašom okolí, kde si môžete dané autosedačky vyskúšať priamo vo svojom aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek