Autosedačka od 18kg

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

máme auto Dacia Sandero (vynovený model, rok výroby 2022).
Synovi sme po vajíčku cca v 14tich mesiacoch kúpili Joie Steadi. Teraz má 19 mesiacov, cca 83 cm a necelých 13kg.
Tá autosedačka by mala byť do 87cm a 18kg, udávajú že to vychádza do cca štyroch rokov dieťaťa. Podľa mier syna si ale myslím, že mu to až dovtedy nevydrží, že ju budeme musieť meniť skôr.

Ak dosiahne 87cm, ale ešte by nemal tých 18 kíl, treba ju vymeniť aj tak?

A aká by bola vhodná ďalšia autosedačka pre neho? Rozpočet do 200€.

Vďaka

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, kde presne ste túto informáciu čítali.

Autosedačka Joie Steadi vydrží cca do výšky 105cm, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela (dieťaťu s dlhšími nohami vydrží sedačka dlhšie ako dieťaťu s dlhším trupom), a od toho, či je využívaná v smere jazdy alebo v protismere.

V prípade vajíčok a pokračovacích sedačiek sa nesmie prekročiť uvedená nosnosť, výškový limit je orientačný údaj.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek