Autosedačka pre menšie 2,5 ročné dieťa

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý večer,

myslím, že je čas zmeniť autosedačku.

Dcérka má 2,5 roka, ale je drobná, má 10kg a 84cm.
Teraz ešte sedi v Maxi cosi Pearl, ale tá čoskoro pôjde synovi.
Auto máme Hyundai Santafe 2006.

Otázka znie: aká by pre ňu bola vhodná sedačka tak do 200€, a druhá otazka, či Maxi Cosi pearl je vhodná do nášho auta.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Maxi-Cosi Pearl je autosedačka, ktorú je možné upevniť len v smere jazdy, určite ju neodporúčam po vajíčku. Aj staršia dcérka by mala z hľadiska bezpečnosti ešte cestovať v protismere.

Ak nechcete ešte skúsiť pre dcérku jazdu v protismere, nechajte jej aktuálnu sedačku a pre synčeka vyberte bezpečnú obojsmernú autosedačku, ktorú môže čo najdlhšie využívať v protismere. Z hľadiska bezpečnosti sa protismer odporúča pre deti min. do veku 3-4 rokov.

Z pokračovacích autosedačiek vo Vašom rozpočte Vám môžem pre syna odporučiť Joie Steadi alebo Joie Stages. Obe sedačky sa v aute upevňujú pásom auta a sú obojsmerné. Joie Steadi má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. Vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Joie Stages má v smere jazdy nosnosť do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg.
Obe sedačky disponujú menším miestom na nohy a v protismere majú len jednu polohu. Joie Steadi je vhodnejšia pre drobnejšie, útlejšie detičky, Joie Stages zas pre väčšie, baculatejšie. Odporúčam vyberať sedačku aj podľa aktuálnych mier dieťaťa.
Dcérka je na svoj vek drobná, autosedačku Joie Stages by využila ešte dlhý čas.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek