Autosedačka v protismere

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

v oboch autách máme autosedačky Britax romer dualfix, dieťa bude od 14 mesiacov vozené do jaslí. Manžel odmieta malú voziť v protismere na zadnom sedadle, neviem s ním pohnúť. Jedným dôvodov je, že neuvidí dieťa čo robí. Je nejaká možnosť prehodiť sedačku na predné sedadlo, s tým, že sa dá namontovať Isofix dodatočne na predné sedadlo? Auto na prednom sedadle nemá Isofix. S tým by manžel súhlasil, že by ju vozil na prednom sedadle v protismere.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri protismerných autosedačkách je vynikajúcou pomôckou zrkadlo, ktoré sa upevní na zadnú opierku sedadla, kde je umiestnená autosedačka. Pomocou tohto zrkadla uvidí rodič cez čelné spätné zrkadlo na dieťa, a zároveň má dieťa výhľad dopredu a aj väčšiu zábavu počas cestovania.

O možnosti montáže Isofixu na predné sedadlo vo Vašom aute sa musíte informovať priamo v servise.
Pri umiestnení autosedačky na predné sedadlo nesmiete zabudnúť na deaktiváciu airbagu a zachovanie výhľadu do bočného spätného zrkadla.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek