Autosedačka vhodná na sedadlo spolujazdca

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

hľadám čo najbezpečnejšiu autosedačku na sedadlo spolujazdca, ktoré nemá isofix.

Viete mi poradiť čo najbezpečnejšiu autosedačku pre dieťa od 15kg vhodnú na dané sedadlo?

Alebo sedačku pre dieťa od 9kg, ktorý by mohla byť na sedadle spolujazdca otočená v protismere?

Ďakujem

Dobrý deň,

Joie Steadi je vďaka svojej veľkosti a pútaniu bezpečnostným pásom auta vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Má nosnosť do 18kg a je možné ju používať v oboch smeroch, z hľadiska bezpečnosti určite odporúčam umiestnenie sedačky v protismere.

Z kategórie 15-36kg je možné väčšinu autosedačiek upevniť aj bez isofixu, záleží od požiadaviek na sedačku, mier dieťaťa a cenového limitu:

  • Avionaut MaxSpace - pohodlná, polohovateľná autosedačka s vysokou chrbtovou opierkou. Reálne vydrží do 160cm výšky dieťaťa. Má príjemný poťah a dodatočnú oporu krčnej chrbtice.

  • Joie i-Traver Signature - kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek