Autosedačky do škoda Fabia combi

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ako optimálne vyriešiť výmenu autosedačiek.

Máme škoda Fabia combi 1. Generácie (má Isofix ale nemá TT, sedačky majú mierne šikmý sklon).
Dcéra je drobnejšia, má 4,5 roka 103 cm a cca 15 kg. Má momentálne sedačku Joie Steadi do 18 kg.
Syn má 8mesiacov, cca 74 cm a 9,5 kg a pomaly začína sedieť, momentálne je vo vajíčku Cybex. (S výmenou sedačky počkáme kým nebude sedieť sám aspoň 2 mesiace).

Čo by ste nám poradili? Presunúť syna za pár mesiacov do Joie Steadi a kúpiť novú sedačku dcére, ktorá by jej už vydržala do konca (na akú v takom prípade pozerať?)

Alebo to riešiť inak a kúpiť novú sedačku aj synovi napríklad z kategórie 0-36 kg (keďže predpokladám, že jemu tak dlho ako dcére nevydrží) a dcére až po dosiahnutí 18 kg?
Radi by sme pre deti mali bezpečné autosedačky, ale najdrahšie modely si dovoliť nemôžme.

Vopred ďakujem

Modrý koník

Dobrý deň,

dcérka sa už v Joie Steadi dlho voziť nebude, na výšku vydrží sedačka cca do 105cm, takže odporúčam kúpiť pre ňu už poslednú sedačku z kat. 15-36kg a syna následne presunúť do Joie Steadi.

Z kat. 15-36kg odporúčam v rámci nižšieho rozpočtu nasledovné:

  • Joie i-Traver Signature - kvalitná, bezpečná autosedačka, ktorá pekne sadne aj deťom s výškou od 100cm. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky. V aute je možné ju upevniť aj pomocou isofixových konektorov.

  • Cybex Solution S2 i-Fix - bezpečná a pohodlná autosedačka s extra širokým sedákom a polohovateľnou hlavovou opierkou, s isofixovým pripojením.

  • Nuna AACE LX - pohodlná autosedačka kategórie i-Size do 150 cm, pri upevnení systémom Isofix môžete nastaviť sklon pre nájdenie ideálnej polohy. So zdvíhaním hlavovej opierky sa aj jemne rozširuje do strán, ventilačné panely pomáhajú navodiť príjemnú klímu.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek