Je vhodná sedačka Britax romer Trifix pre 10 mesačné dieťa?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

vyberáme pokračovaciu sedačku pre dcéru 10 mesiacov, 9kg.
Doteraz sme mali vajíčko joie i-level.

Celkom sa nam páči sedačka Britax romer trifix, ale nie som si istá, či je vhodná do nášho auta (vw passat 2011).

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, Britax Römer Trifix je autosedačka v smere jazdy, čo nie je pre také malé dieťa vôbec bezpečné. Ak hľadáte bezpečnú autosedačku, určite musí byť určená aj na jazdu v protismere. Dieťa by malo minimálne do veku 3-4 rokov sedieť v autosedačke v protismere jazdy.

V rovnakej cenove hladine ako je Britax Römer Trifix odporúčam Joie i-Venture. Je to obojsmerná, dobre polohovateľná autosedačka (7 polôh v oboch smeroch), s nosnosťou do 18,5kg. V aute sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Joie i-Base Advance, ktorá sa kupuje zvlášť. Samozrejme protismernú jazdu odporúčam využívať čo najdlhšie, ideálne po celú dobu používania sedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek