Joie Steadi

Zodpovedané
26. mar 2023

Dobrý deň,

Ďakujem za zodpovedanú otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Čo sa týka informácie ohľadom centimetrov, stránka pre-deticky.sk má autosedacky rozdelené do kategórií a Joie Steadi je v skupine: Skupina 0/1 (0 - 18kg) 40 - 87cm. Takže na základe toho som položila moju otázku, ale teda budem sa riadiť váhovým rozpätím.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem posúdiť, akým spôsobom na danej stránke prebiehalo rozdelenie sedačiek do jednotlivých kategórií, ani prečo je pri niektorých kategóriach uvedený nesprávny výškový limit, ale vždy odporúčam pozrieť aj manuál danej autosedačky, nakoľko informácie uvedené na internete sa môžu odlišovať od informácii priamo v návode danej autosedačky.

Ako som uviedla, v prípade vajíčok a pokračovacích sedačiek sa nesmie prekročiť uvedená nosnosť, výškový limit je orientačný údaj - ale nie je zanedbateľný. Je dôležité, aby dieťaťu v sedačke aj správne viedli ramenné pásy:

  • v smere jazdy nesmú začínať nižšie než v úrovni ramien,

- v protismere jazdy nesmú začínať vyššie ako sú ramená.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek