Najľahšie autosedačky - vajíčka

Zodpovedané
26. mar 2023

Dobrý deň,

prosím Vás o radu ohľadom vajíčka na isofixovej báze.
Hľadáme, ktoré vajíčka sú jedny z najľahších (do alebo okolo 4kg), sú samozrejme bezpečné a vhodné do auta s výraznejším sklonom sedadiel (skoda Karoq).

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

medzi najľahšie vajíčka patrí Avionaut Pixel Pro s váhou 2,5kg. Je to veľké, bezpečné vajíčko, s dobre riešenou vložkou aj pre malé bábätká. Jeho výhodou je veľmi nízka hmotnosť, jedná sa o najľahšie vajíčko na trhu. Medzi ľahké vajíčka sa radí aj Avionaut Cosmo (váha 3,2kg), obe tieto vajíčka sa však v aute so šikmým sklonom sedadiel odporúča upevňovať len bezpečnostným pásom auta.

Ak hľadáte vajíčko, ktoré sa bude upevňovať prostredníctvom isofixovej základne a sadne aj na šikmé sedadlá, odporúčam Nuna Arra Next. Je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou (3,6kg). Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať, je vhodné aj do automobilu so šikmým sklonom sedadiel. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next, ktorá spolu s vajíčkom vytvára jeden z najlepších modulárnych systémov.

Najnovšie vajíčko značky Nuna, Nuna Pipa Urbn, je vajíčko so zabudovanou základňou a váhou 3,3kg. Jeho výhodou je už zabudovaný isofix, takže nie je potrebné dokupovať k vajíčku žiadnu záklaďňu, v aute je možné ho však upevniť aj prostredníctvom bezpečnostného pásu auta. Jeho nevýhodou je výškový limit - 75cm výšky dieťatka, takže je možné, že ho bude potrebné meniť ešte skôr, než bude dieťatko pripravené na prechod do pokračovacej sedačky.

Medzi vajíčka s menšou hmotnosťou patrí aj najnovšie vajíčko značky Britax Römer - Britax Römer Baby-Safe 5Z. Odľahčené, s funkciou Ergo Recline, váha 3,9kg. V aute je možné vajíčko upevniť s pomocou základne Flex Base 5Z alebo s bezpečnostným pásom vozidla. Pri použití základne je možné vajíčko otáčať aj polohovať.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek