Pokračovacia autosedačka po vajíčku

Zodpovedané
28. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom pokračovacej autosedačky.
Momentálne máme vajíčko Maxicosi Cabriofix a ešte par mesiacov snáď vydrží, ale radi by sme sa už pomaličky začali venovať výberu pokračovacej sedačky.

Auto máme Škoda Octavia VRS 2018. Rozpočet na sedačku tak 400€. Dcérka má momentálne cca 10 kg.

Ďakujem krásne za odpoveď .

Dobrý deň,

neviem, aké máte presne požiadavky na autosedačku, takže Vám odporučím z viacero typov.

  • Graco Ascent - protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Jej bezpečnosť je potvrdená švédskym Plus testom.

  • Joie Stages Isofix - kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg, pekne sadne aj v aute so šikmými sedadlami.

  • Avionaut Sky - bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Jej prednosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha,

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek