Sedačka pre 3r do 25kg

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

chystám sa dokúpiť autosedačku pre 3r syna (cca 13kg, cca 95cm, rastie pomaly, už sedáva v smere jazdy).

Aktuálne máme Joie spin 360, ktorú chcem nechať dcére (1r 2m, necelých 11kg, vyrastá z vajíčka).
Myslím, že sedačka do 25kg synovi ešte vydrží dosť dlho.

Auto je Škoda Octavia kombi (najčastejšie používané), Mazda MVP (regulovatelny sklon zadných sedadiel, menej často), Škoda kodiaq (príležitostne) .
Rozpočet mám tak 200-250€, ale nie je to fixné.

Preferované, no nie rozhodujúce parametre:
Syn by sa veľmi rád pozeral z okna, čo mu aktuálna Joie spin umožňuje (nerada by som vysvetľovala, že sestrička teraz môže pozerať z okna a on v novej sedačke nie🤣)
Polohovanie, aby mohol mať na dlhšie cesty pohodlnejšiu polohu a aby mu hlava nepadala, keď zaspí.
Sedačka by mohla byť na Isofix a cena aj s isofixom by sa mohla blížiť rozpočtu.

Budem rada ak mi poradíte kvalitnú a bezpečnú sedačku, ktorá bude plus mínus zodpovedať požiadavkám.

Ďakujem ☺️

Dobrý deň,

ak máte vo všetkých autách isofix a Top tether, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Ak Top Tether nemáte, z kategórie sedačiek do 25kg je vo Vašom rozpočte výber zúžený len na sedačky, ktoré sa v aute upevňujú bezpečnostným pásom auta, napr. Britax Römer Multi-Tech III. Jedná sa o obojsmernú sedačku, v smere jazdy sa dá využívať do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg, s vylepšenou bočnou ochranou.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek