Vajíčko s isofix základňou na šikmé sedadlá v aute

Zodpovedané
20. mar 2023

Prosím Vás,

vedeli by ste mi poradiť kvalitné vajíčko pre novorodenca s isofix základnou?
Najdôležitejšie je, aby bolo vhodné na šikmý sklon sedadiel v aute, polohovateľné, s 5 bodovým bezpečnostným pásom, do protismeru, bonus by bol, keby bolo so sklápacou strieškou.

Vajíčko nemusí byť otočné, nemáme žiadny cenový limit, pokiaľ bude spĺňať všetky požiadavky.

Pre staršieho súrodenca mame v aute BeSafe iZi Turn B i-Size, ktorá je na naše šikmé sedadlá perfektná a potrebujeme také niečo aj pre novorodenca.

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

vajíčko sa inak ako v protismere upevniť nedá.

Na základe Vašich požiadaviek by som vyberala medzi nasledovnými:

  • Joie i-Gemm 2 - bezpečné vajíčko, s dobrou vložkovou výplňou, s pútaním dieťatka 5 bodovými integrovanými pásmi. V aute je možné ho pripevniť pomocou bezpečnostného pásu auta alebo s použitím základne Joie i Base Advance, na ktorej sa dá vajíčko aj polohovať,

  • BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 - bezpečné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť s použitím základne BeSafe Base iZi Modular i-Size, alebo s použitím bezpečnostného pásu auta. Vajíčko však vydrží kratšie ako iné vajíčka (do výšky 75cm). Na základňu je možné neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku BeSafe iZi Modular X1 i-Size,

  • Britax Römer Baby-Safe iSense - vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek