Aké topánočky na úzku nožičku?

Zodpovedané
20. feb 2024

Dobrý deň,

hľadáme úzke topánočky s pevnou pätou. Dcérka má vpadnuté členky, preto tá pevná päta. Má naozaj úzku nôžku aj členok. Rozmery: 6,2x 16,8 cm.

Doteraz nosila Filii a Lurchi, ale tie žiaľ nemajú dostatočne spevnenú pätu. Od ortopéda má vložky, ale žiaľ do týchto topánočiek jej už potom nezmestia nôžky a širšie modely jej zasa nesedia.

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Rozumiem Vašim obavám týkajúcim sa vpadnutých členkov a potreby nájsť úzke topánočky s pevnou pätou. Je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo pevná päta môže ponúknuť istú mieru podpory, tak v prípade vpadnutých členkov je kľúčové zamerať sa na základnú príčinu, ktorou je často potreba spevniť brušné svalstvo a posilniť celkový postoj. To môže mať priaznivý vplyv na upravenie pozície členkov.

Ak Vám sedia značky Filii a Lurchi, určite by som v nich pokračovala, nakoľko majú päty spevnené presne natoľko, koľko je vhodné pri barefootových topánkach.

Barefoot obuv podporuje prirodzenú funkciu nohy a správny vývoj chodidla, zatiaľ čo vložky sú v tomto kontexte často považované za kontraproduktívne, pretože môžu obmedzovať prirodzenú pohyblivosť nohy.

Nezabudnite, že cvičenie a posilňovanie svalstva, ktoré podporuje správny postoj a pohyb, je neoceniteľnou súčasťou podpory zdravého vývoja nožičiek vašej dcérky. Pravidelné cvičenia odporúčané fyzioterapeutom môžu v dlhodobom horizonte priniesť pozitívne výsledky.

Ak budete potrebovať ďalšie informácie alebo pomoc, neváhajte ma kontaktovať.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk