Akú interiérovú obuv pre 2,5-ročnécho chlapca, ktorý má nohy do X a vpadnuté členky?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

mám niekoľko požiadaviek na interiérovú obuv pre syna a rada by som vedela, či niečo také vôbec nájdem. Má 2,5 roka, je veľmi aktívny, má nohy trochu do X a vpadnuté členky. To je vraj v tomto veku prirodzené. Rád si sadá do W sedu, ktorý dosť opravujeme. Klasické papučky, keď si kľakne, mu okamžite tie nohy do W dajú. Proste sa nedá kľačať v pevnej päte, je to podľa mňa nepohodlné.

Čiže by som chcela:

  • niečo dokonale ohybné, v čom by sa mohol jašiť, behať, kľačať, čupieť a celkovo čokoľvek robiť,
  • aby sa mu nešmýkalo, nemáme koberce,
  • aby sa mu nepotila noha,
  • aby mi to nezruinovalo rozpočet.

Pani v obchode s obuvou, keď som chcela niečo ako capky pre prvých chodcov, ma odbila, že mu takto zničím nohy a vybrala mi papučky RAK. Tie sú určite kvalitné, ale pre syna úplne nevhodné. Dĺžka nohy je 16 cm a šírka 6,2 cm.

Čo si myslíte vy?

Potrebuje pevnú pätu?

Na von som mu zohnala topánky Koel For Kids. Tie má rád. Keď si obuje klasické, tak hovorí, že ho tlačia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Na posúdenie, či Váš syn potrebuje pevnú päťu, by bolo najvhodnejšie poradiť sa s fyzioterapeutom.

Vzhľadom na Vaše požiadavky na interiérovú obuv, ktorá by bola ohybná, protišmyková a zároveň pohodlná, by mohli byť vhodné ručne šité capačky s vnútornou dĺžkou 17 cm, ktoré máme na predajni. Tieto by mohli poskytnúť potrebnú flexibilitu a pohodlie pre aktívne hry vášho syna, zároveň zabezpečiť protišmyk a umožniť nohe dýchať.

Pre viac ma môžete kontaktovať.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk