Je D.D.Step vhodná obuv pre 18-mesačného chlapca, ktorý má dominantný palec?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o názor na D.D.Step model 015 pre 18-mesačného syna. Mám pocit, že má dominantný palec. Na niektorých popisoch som našla, že tento typ by mal byť vhodný aj pre dominantný palec.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Model 015 od D.D.Step môže byť vhodný pre deti s dominantným palcom. Tento model má určité vlastnosti, ktoré by mohli vyhovovať deťom s týmto typom tvaru nohy. Je dôležité poznamenať, že rada 015 nie je považovaná za barefoot obuv, pretože má určité vyvýšenie pod pätou a stielku s klenbou.

Ak hľadáte obuv, ktorá je v súlade s princípmi barefoot, teda obuv, ktorá podporuje prirodzený vývoj a pohyb nohy bez zbytočných obmedzení, mohlo by byť vhodné voliť iný typ obuvi. Barefoot obuv ponúka tenkú, flexibilnú podrážku bez výškovej diferencie medzi pätou a špičkou a neobsahuje vystuženú klenbu, čo podporuje zdravý vývoj nohy a prirodzenú polohu pri chôdzi. Pre presnejšie odporúčanie by som potrebovala vedieť presné rozmery nôžky.

Prajem Vám úspešný výber a veľa šťastia.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk