Je v poriadku striedať barefoot a klasickú obuv?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom obuvi.

Po akej značke barefoot obuvi sa obzerať pri rozmeroch nôžky 15 cm a 6 cm, priehlavok 11,6 cm?

Je vhodné vyhľadávať barefoot obuv z bazárov?

Je v poriadku striedať barefoot a klasickú obuv?

Malo by mať dieťa všetky druhy topánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dieťa barefoot, tak bude klasickú obuv odmietať. Klasická obuv je zvyčajne tuhšia, tvrdšia v päte a úzka.

Nevidím osobne veľmi zmysel striedať obuv. Možno v zime riešiť kompromis je ok. Určite by som sa zameriavala na to, aby v prstovej časti boli topánky dostatočne priestranné.

Čo sa týka obuvi z bazárov, u barefoot je to v poriadku. Treba posúdiť, či nie je topánka obnosená, zodratá v päte alebo nejako inak poškodená. To je však z fotiek ťažko posúdiť. Tiež berte do úvahy aj zdravotné hľadisko, aby ste spolu s topánkami nedostali ešte niečo navyše, čo nechcete.

Aké druhy topánok potrebujete je už na Vás. Zvyčajne je v tomto období potrebná kožená nižšia alebo vyššia topánka do mokrých dní. Keď sa oteplí, tak vzdušná teniska.

Podľa rozmerov by Vám mohla sedieť značka bLifestyle https://bosacik.sk/eshop/blifestyle-raccoon-mee..., no len podľa rozmerov ťažko povedať. Najlepšie je osobné skúšanie.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322