Sú barefoot topánky vhodné na ploché nohy?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

trojročný syn nosí od prvých krokov barefoot obuv. Na trojročnej preventívnej prehliadke nás lekárka odporučila k ortopédovi, lebo mala podozrenie na ploché nohy.

Ortopéd potvrdil plochonožie a tiež vybočené členky dovnútra. Ortopéd je názoru, že by syn nemal nosiť barefoot topánky, ale skôr spevnené topánky.

Akú obuv mu mám kupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodnutie je na Vás. Ale ak to ortopéd neodporúčal, akceptovala by som. Hľadala by som obuv, ktorá je kompromisná a má pevnejšiu pätu.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322