Ako dlho sa užíva Estrofem po embryotransfere?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý deň,

od embryotransferu po PK užívam Estrofem 2-0-2.

Stačí urobiť vyšetrenie až po 14 dňoch?

Nemôže sliznica náhodou priveľmi narásť pri tomto dávkovaní bez skoršej sono kontroly?

Ak sa potvrdí tehotenstvo, dokedy sa užíva Estrofem, aby sa zároveň neublížilo bábätku?

Predpisujete tento liek štandardne po ET/KET?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spomínaný preparát sa užíva štandardne, ale dĺžka užívania je veľmi individuálna. Niektoré kliniky pristupujú k vysadeniu po pozitívnom tehotenskom teste, iné odporúčajú vysadenie až po 10. týždni tehotenstva.

Veľmi skoré vysadenie môže viesť ku krvácaniu, preto by som aspoň do 8 týždňa vydržala pri tejto medikácii.

Dr. Rybanska