Mám málo vajíčok a partner má pomalé spermie. Je možné prirodzené otehotnenie?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Mám málo vajíčok a partner má pomalé spermie.

Je možné otehotnieť aj prirodzenou cestou, alebo nám pomôže k vytúženému bábätku iba umelé oplodnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi veľa závisí od veku, od toho či máte ovuláciu a či sú priechodné vajíčkovody.
Od tých faktorov sa odvíja aj ďalší postup.

Ak máte viac ako 35 rokov, tak by som nečakala a navštívila IVF centrum.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk