Mám pokračovať v liečbe ekzému čínskou masťou?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

syn už dva mesiace bojuje s kožným ekzémom na brade. Najprv sa mu vytvoril červený zapálený fľak. Okolo neho má mokvavé okraje, neskôr suché šupinaté, veľmi svrbivé. Po rôznych mastiach a vodičkách sme to vzdali. Brali mu aj ster, nič sa nenašlo.

Skúsili sme ísť alternatívnou cestou. Navštívili skúsenú lekárku, odporučila nám homeopatiká a čínsku masť. Po troch dňoch sa farba toho fľaku zlepšila. Nie sú okolo neho ani šupinky, ale stále to má ešte zapálené. Na povrchu fľaku sa však vytvára akýsi čierny 5 mm veľký vred.

Mohol byť vonkajší zápal prejavom vnútorného vredu, alebo je to ďalší príznak a mám pokračovať v liečbe?

Čo by ste mi odporučili v rámci tradičnej čínskej medicíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe toho, čo ste napísali Vám žiaľ neviem poradiť. Musela by som Vášho syna vidieť. Neviem ani o aké homeopatické prípravky a čínsku masť sa jedná.

Čo sa týka liečby homeopatikami a čínskou masťou, skúste sa opýtať lekárky, ktorá Vám to predpísala. Ona by mala vedieť aký proces liečby môžete očakávať.

Z pohľadu čínskej medicíny majú ekzémy viac príčin a pomocou čínskej fytoterapie sa aj podľa týchto príčin liečia. Vhodná je aj kombinácia s akupunktúrou.

Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo by ste sa chceli objednať na terapiu, prosím kontaktujte ma prednostne telefonicky. Ak to nie je z Vašej strany možné, tak e–mailom.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/