6-mesačný syn nepapá príkrmy. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

neviem si poradiť so synom. Je to moje tretie dieťa a som v koncoch. Varila som mu už mrkvu, zemiak, brokolicu, karfiol, hokkaido - všetko odmieta. Keby vyplúval, tak by som to ešte zvládla. On však začne hrozne plakať a ja sa ho bojím ďalej kŕmiť, aby sa nezadusil. Celkovo zje asi tak 2 čajové lyžičky z celého príkrmu.

Bojím sa čakať s príkrmami kvôli imunologickému oknu.

Viete mi niečo poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to nič výnimočné a každé dieťatko potrebuje iný čas na to, aby sa stotožnilo a inou stravou ako je mliečko.

Imunologického okna sa nemusíte obávať. Bude to záležitosť pár týždňov a dieťatko začne papať, nebojte sa. Len to treba skúšať. Môžete skúsiť do zeleninky najskôr neutrálne chute ako je zemiak, cuketa alebo nejaká tekvica a pridať mlieko, ktoré bežne dieťatko pije.

Môžete skúsiť rozmixovať a dať výnimočne do fľašky s väčším otvorom. Nemalo by sa to robiť, aby si dieťatko na to nezvyklo, ale nám ide o to, aby si dieťa zvyklo na chuť. Keď uvidíte že bez problémov prijalo neutrálne chute, môžete skúsiť k neutrálnej chutí pridať nejakú aromatickú zeleninku, napríklad mrkvu, petržlen, brokolicu. Keď uvidíte, že si na chuť zvyká, môžete skúsiť dať pár lyžičiek ´, čiže už nie z fľašky. B

Niekedy je zavádzanie príkrmov boj, ale nemusíte sa báť. Každé dieťatko si skôr či neskôr na to zvykne. Netreba však nasilu do dieťatka tlačiť, ale len trpezlivo skúšať.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz