Je stravovanie mojej 9 mesačnej dojčenej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
8. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania mojej 9 mesačnej dcéry.

Ráno vstávame o 8.00 hod., zatiaľ neraňajkuje. Pravdepodobne je sýta po nočnom dojčení. Dojčím na požiadanie.
Cca 9.30 desiata - mixované ovocie.
Okolo 11.00 má dcérka prvý spánok. Pred spánkom ju nadojčím. Sú dni, keď spí hodinku, niekedy aj tri. Vstáva medzi 12. - 14.00.
Príkrm dávam vždy hodinku - hodinku a pol po prebudení. Tým pádom má dosť neskorý obed. Potom má druhý spánok, pred ktorým ju nadojčím. Po zobudení má jogurt/chlieb.

Je v poriadku načasovanie príkrmov?

Je potrebné niečo zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nateraz je úplne v poriadku. K jogurtu či chlebu aj nejakú zeleninku, prípadne obilninovú kašu pred spánkom. Inak úplne v poriadku.

Raňajky väščinou prichádzajú až po 1. mesiaci, koľkokrát až po 12. mesiaci.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička