Koľko čoho a ako často by malo papať 7,5 mesačné dieťatko, ktoré má silný reflux?

Zodpovedané
13. mar 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 7,5 mesiaca a má silný reflux. Chodíme na gastro, berie Gastrotuss.

Musím ju v jedle obmedzovať, lebo by vypila aj liter mlieka a zjedla 200 g príkrmu. Potom vracia.

Ráno vypijeme 180 ml.
Potom má pol jablka s hruškou/trošku banánu.
Potom 150 g príkrmu, zelenina, mäsko.
Nasleduje kaša cca 100 g.
Večer už len 180 ml mlieka.
A v noci sa budí raz na mlieko 180 ml.

Mám jej dávať mlieko častejšie?

Vždy, keď fľašku vytiahnem, tak plače. Potom je už v pohode.

Mám dávať Gastrotuss aj po príkrmoch?

Čo by ste upravili v mojich postupoch?

Kedy môžem zaviesť kaše aj do obedu spolu s ovocím?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak priberá, prospieva a cez deň viac mlieka nepýta, tak má mliečka takto v poriadku dosť.

Kašu doobedu s ovocím nedávajte. Pokojne nechajte na desiatu iba ovocie. Môžete skúsiť napr. namiesto kaše jogurt so zeleninou a mliečnu kašu začať dávať večer. Potom na zaspatie pokojne mlieko.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička