Môžem dať dcérke Sunar kašu, keď pije mlieko Beba?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

5-mesačná dcérka je od narodenia na mlieku Beba Comfort. Už má zavedenú desiatu - ovocie. A aj obed - zeleninu.

Chcela by som jej na večeru dávať kašu. Mám doma kúpenú nemliečnu krupicovú, ktorá jej chutí a zarábam jej ju do Beby. Muž včera doniesol z obchodu od Sunaru mliečnu kašu. Po prečítaní návodu som pochopila, že to obsahuje Sunar mlieko.

Nemôže to uškodiť, keď dostane na večeru Sunar namiesto Beby?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie uškodiť jej nemôže, ale nemusíte ju robiť v mlieku. Spravte ju klasicky s vodou - mliečnu zložku už v sebe má.

Pred kašou by som osobne dala prednosť zaradeniu kvalitného zdroja železa - a teda rôzne druhy mäsa na obed.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička