Môžem kombinovať dojčenie a umelé mlieko?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

kvôli škole budem mimo domu 2x do týždňa asi 4 - 5 hodín.

Koľko dní pred začatím školy mám dcérke nasadiť umelé mlieko?

Môžem kombinovať dojčenie a umelé mlieko?

Aké umelé mlieko mám kúpiť v lekárni pre mesačné bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete kombinovať dojčenie s dokrmovaním UM. Asi byť Vami, tak to vyskúšam hneď - či akceptuje fľašku s UM. Ak áno, tak potom vždy dať UM iba ak to je treba. Nemusíte mlieko špeciálne "nasadzovať", ale proste použiť keď je treba.

Ak ale budete mimo domu iba 2x do týždňa na pár hodín, dalo by sa to zvládnuť aj odstriekavaním mlieka postupne deň pred školou. Je to na Vás.

Mlieko môžete kúpiť zrejme akékoľvek pokiaľ nemáte alergickú anamnézu v rodine, resp. iné problémy s dcérkou.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička