Od ktorého mesiaca môžu alergici sóju?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

náš synček má problém s kravským mliekom a to aj vtedy, keď ho jem ja. Má ekzém, problémy s bruškom a stolicou. Testy ABKM sa nepotvrdili, je však jasné, že je to z mlieka. Máme to aj v rodine, aj lekárka ho vedie ako alergika.

Zatiaľ je plne dojčený. Čoskoro však idem do práce a potrebujem sa pripraviť na možnosť, že prídem o mliečko. Skúšali sme aj umelé formuly. Môže iba formulu s bielkovinou rozbitou na aminokyseliny a to nám jesť nechce.

Od ktorého mesiaca môžu deti sóju?

Najmä ak ide o alergika. Máme alergiu aj na vajcia, ktorú testy aj potvrdili, preto sa obávam všetkých potravinových alergénov.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som kontaktovala priamo Vašu imunolaergologičku. Klasicky deti môžu sóju sporadicky aj pred rokom, ale nepoznám presne Váš stav. Preto je najvhodnejšie sa obrátiť na lekára, ktorý ho pozná.

Možnosťou ako dopĺňať potrebný vápnik, ktorý synček nateraz nemôže prijímať (resp. nechce z UM) je cez prípravok Calcium chloratum - informujte sa u doktorky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička