Má zamestnávateľ povinnosť poslať mi výpoveď poštou i napriek tomu, že skrachoval?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

bola som zamestnaná 2 roky v jednej firme. Potom som išla na materskú a následne rodičovskú dovolenku. Cca pol roka pred mojím nástupom do práce zamestnávateľ skrachoval.

Má zamestnávateľ povinnosť poslať mi výpoveď poštou, alebo ju musím ísť podpísať osobne na personálne oddelenie?

Nikto ma do dnešného dňa nekontaktoval, pritom o ukončení vedeli zamestnanci od januára. Firma oficiálne skončila dňom 28.2.2023.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

povinnosti zamestnávateľa závisia od toho, čo sa rozumie pod pojmom "firma oficiálne skončila", t. j.:

1. Či len ukončila aktívnu podnikateľskú činnosť a je naďalej zapísaná v obchodnom registri.
2. Či vstúpila do konkurzu.
3. Či bola zlikvidovaná a vymazaná z obchodného registra a pod.

V každom prípade by som Vám odporúčala, aby ste kontaktovali Sociálnu poisťovňu a zistili si, čo všetko ohľadne Vás a ukončenia svojej činnosti nahlásil do systému Sociálnej poisťovne.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk