Mám nárok na voľno v práci, aby som sa mohla učiť na skúšku a obhajobu?

Zodpovedané
18. okt 2023

Dobrý deň,

pracujem vo verejnej správe na pozícii, kde sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie v odbore právo. Mám ukončený II. stupeň, titul Mgr. Robím si doktorát v tomto odbore, o mesiac ma čaká obhajoba rigoróznej práce a skúška.

Mám nárok na voľno v práci, aby som sa mohla učiť na skúšku a obhajobu?

Ak áno, koľko dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade rigoróznej skúšky nárok na voľno v práci nemáte (ani na prípravu na skúšku a ani na obhajobu).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk