Môžu spoluvlastníci nehnuteľností dať podnet na obnovenie dedičského konania?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

vlastníme dom a pozemok v spoluvlastníctve s inou osobou, ktorá zomrela pred 10 rokmi. Tento dom a pozemok neboli v dedičskom konaní prededené. Nie sme príbuzní zosnulého a poznáme jeho dedičov - manželku a dcéry.

Môžeme aj my ako spoluvlastníci nehnuteľností dať podnet na obnovenie dedičského konania, aby sme mohli následne podiely kúpiť?

Dedičia sa moc do obnovy dedičského konania nehrnú, nakoľko dom aj pozemok sú nízkej hodnoty a nechcú platiť poplatky notárovi.

Ďakujem

Dobrý deň,

osoba, ktorá nie je dedičom, môže na príslušný súd podať podnet na dodatočné prejednanie dedičstva.

Do podnetu treba uviesť všetky relevantné skutočnosti, ktoré sú Vám známe, aby súd mohol vec čo najrýchlejšie posúdiť a prejednať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk