Je šanca na prirodzený pôrod, ak je v 33. týždni dieťa koncom panvovým?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

som mamkou 2 chlapcov rodených prirodzene. Čakám tretie bábätko, som v 33 týždni tehotenstva a bábo je stále koncom panvovým. Som z okolia Prešova.

Je šanca na prirodzený pôrod, ak je v 33. týždni dieťa koncom panvovým?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa má ešte dosť času, aby sa otočilo hlavičkou dolu.

Samozrejme, ak by sa tak nestalo, môžete rodiť vaginálne aj koncom panvovým. Riziká u Vás, ako u ženy, ktorá rodí po tretí raz sú úplne porovnateľné s pôrodom hlavičkou.

Samozrejme, musia byť splnené podmienky pre pôrod koncom panvovým, hlavne správne naliehaniu zadočku a váhový odhad dieťaťa by nemal byť väčší ako 3800 g.

Ešte máte možnosť v 36. týždni vyskúšať obrat plodu vonkajšími hmatmi.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com