Mám možnosť nesúhlasiť s vaginálnym pôrodom po cisárskom reze?

Zodpovedané
13. aug 2020

Dobrý deň,

čaká ma druhý pôrod. Prvý bol ukončený sekciou pre patologické CTG a nepostupovanie. Viem že situácia sa opakovať nemusí, ale predsa.

Mám možnosť nesúhlasiť s vaginálnym pôrodom po cisárskom reze?

Musia moje rozhodnutie rešpektovať, alebo ma môžu nútiť do prirodzeného pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, na pôrod po cisárskom reze je skoro na všetkých pôrodniciach vyžadovaný súhlas rodičky.

Nútiť Vás nemôžu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com