Môže ísť o predčasný únik plodovej vody?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

o pár dní začínam 34. týždeň a naše bábo je vraj o týždeň väčšie. Váži 1 970 g. Som na rizikovom, pretože mám kolísavý, no skôr vyšší tlak, na ktorý už beriem aj lieky. Musím brať železo a kvôli opuchom pichať si Fraxiparin. Mám aj trpnutie rúk a taktiež na pár dní mi pani doktorka predpísala čipky Clotrimazol, keďže som pociťovala bolesť akoby opuch zospodu.

Používala som to 3 dni a keďže som si myslela, že už je to ok, prestala som to užívať. No po 2 dňoch sa mi zdalo, že sa mi to vracia a tak som pred spaním zaviedla znova čípok. Po vybratí aplikátora, vyšlo zo mňa kus akoby vody, kde zastal fľak aj na posteli a ostala som mokrá.

Mohla som si to zaviesť príliš ďaleko, aby som niečo urobila?

Môže ísť o predčasný únik plodovej vody?

Išlo o bez farebnú vodu a nezápachujúcu,

Je to vodnatý výtok?

K pani doktorke idem koncom týždňa na pásy.

Maličká je už otočená a mám už sem tam bolesti krížov, čo doteraz nebolo vôbec a tlak v podbrušku.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, niekedy môže trvať aj pol roka než sa menštruačný cyklus po pôrode upraví.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com