Môžem podstúpiť spontánny vaginálny pôrod, keď mám vrodenú diagnózu bilaterálna displázia bedrových kĺbov?

Zodpovedané
21. apr 2022

Dobrý deň,

mám vrodenú diagnózu bilaterálna displázia bedrových kĺbov - koxartróza 3. stupňa. Plus mám operovaný ľavý bedrový kĺb a menenú komplet titanovú protézu v roku 2017.

Mám 40 rokov a je to moje 3 tehotenstvo. Prvé dve deti som porodila spontánne pred operáciou bedrového kĺbu v roku 2005 a 2007.

Môj gynekológ mi odporúča sekciu vzhľadom na môj vek a diagnózu chronickú anémiu a artrózu kĺbov.

Aká je Vaša odborná rada?

Čo mi odporúčate?

Môžem podstúpiť spontánny vaginálny pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že som si nebola úplne istá odpoveďou na Vašu otázku. Preto som ju konzultovala so skúseným pôrodníkom z Bratislavskej kliniky. Podľa jeho odborného vyjadrenia je vaginálny pôrod určite možný, najmä pokiaľ ste už 2x porodili. Vek 40 rokov nie je indikácia k sekcii a anémiu má veľká časť tehotných.

Význam vaginálneho pôrodu pre dieťa a aj pre ženu je jasné dokázaný odbornými štúdiami.
Máte možnosť vyhľadať si takú pôrodnicu, kde Vám umožnia vaginálny pôrod.

Môžem Vám prípadne odporučiť pracovisko v Bratislave. Ak by ste potrebovali, môžete ma kontaktovať na info@navstevapoporode.sk

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com