Odporúčate cisársky, keď mám problémy s platničkou?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

s priateľom by sme chceli bábätko. Ja mám dlhodobo problémy s platničkou a celkom sa obávam pôrodu.

Problém začal asi pred 5. rokmi. Vtedy mi bolo povedané, že budem musieť rodiť cisárskym. Vraj by som mohla ochrnúť (neurologičkou) pri tlačení u klasického pôrodu. Mám asi na 60% poškodenú platničku (ak si dobre pamätám je to štvrtá odspodu), ktorá mi vyskakuje. Našťastie už 4 roky to boli len také tie klasické "seknutia" v krížoch.

Mám ísť opäť na vyšetrenie a mať v rukách čerstvé vyšetrenia, alebo ozaj mi bude uznané aj to spred štyroch rokov?

Keď tak čítam ako sa všade pretláča prirodzený pôrod, tak sa obávam.

Aký je Váš názor a skúsenosti pri takejto diagnóze?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite bude treba aktuálne vyšetrenie a na základe odporúčaní od neurológa Vám bude odporúčaný spôsob vedenia pôrodu.

Zažila som aj viacero pôrodov u žien s podobnou diagnózou a nebola to kontraindikácia vaginálneho pôrodu. Dokonca bol možný aj epidurál. To všetko závisí od Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com