Užívam antidepresíva a mám strach z pôrodu. Odporúčate mi sekciu?

Zodpovedané
25. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám strach z pôrodu. Bude to môj prvý pôrod. Už viac ako 15 rokov užívam antidepresíva kvôli sociálnej fóbii. Momentálne beriem minimálnu dávku a psychiater mi odporúča sekciu. Vyvolal vo mne obavy z prirodzeného pôrodu a zneistil ma v rozhodnutí.

Čo mi odporúčate?

Máte skúsenosti s takýmito prípadmi?

O týždeň má poslednú poradňu u môjho gynekológa. Potom si už musím vybrať pôrodnicu. Bývam v Košiciach.

Viete mi odporučiť pôrodnicu v Košiciach?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto nie je indikácia k primárnemu cisárskemu rezu. Naopak operácia a následná separácia od bábätka je z môjho pohľadu viac pre Vás zaťažujúce.

Psychiater nerozhoduje o vedení pôrodu, to je v rukách pôrodníka a Vás.
S psychiatrom by bolo vhodné riešiť otázku laktácie, nakoľko dojčenie môže zhoršovať psychické problémy.

Čo sa Košíc týka, nemám skúsenosť. Viem, že celkom naklonená prirodzeným pôrodom je pôrodnica v Šaci. Ale bolo by vhodné nájsť pôrodníka, ktorému budete dôverovať a ktorý Vám pomôže získať pocit istoty a bezpečia pri pôrode.

Držím Vám palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com