Ako sa mám zbaviť pocitu strachu, že sa tehotenstvo opäť môže skončiť potratom?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

mám strach o to, že ako skončí moje tehotenstvo.

Ako sa mám zbaviť pocitu strachu, že sa tehotenstvo opäť môže skončiť potratom?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, že ste museli prežiť stratu. Sú to veľmi náročné situácie. Následný strach pri ďalšom tehotenstve je úplne normálny. Nedá sa ho ľahko zbaviť a úplne sa ho asi zbaviť vôbec nedá.

Pomáhajú dávať si krátke časové obdobia. Sústrediť sa na každý ďalší týždeň, myslite pozitívne. Toto je úplne nové bábätko, nová situácia. Môže to dopadnúť úplne inak.

Zároveň si doprajte dostatok oddychu, zamestnajte sa niečim čo bas baví - čím viete zaplniť čas.
Zvyčajne sa maminky ukľudnia, keď sa bábätko dostane do druhého trimestra, možno kúsok ďalej. Okolo 28. týždňa si už materstvo užívajú.

Ak bola však predtým strata vo vyššom týždni, možno je dobre vyhľadať aj odbornú pomoc.

Veľmi držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea