Ako liečiť zacviknutý nerv v tehotenstve?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

som v 7. mesiaci tehotenstva a mám problém s ľavou nohou. Po zaťažení noha tŕpne a dostávam do nej kŕče ako keby niekto bodal nožíkom do svalu. Celá bolesť je v jednej línií od bedrového kĺbu po koleno (z vonkajšej strany). Cítim, že nerv je na konci zacviknutý v spodnej časti bedrovej oblasti.

Neurológ príčinu bolesti vidí v tom, že ako dieťa tlačí na spomínanú oblasť. V nohe postupne strácam cit, rapídne sa mi to zhoršuje a nemôžem nohu zaťažiť na viac ako 10 - 15 minút. Mám obavu ako budem fungovať do pôrodu.

Doktor mi nariadil EMG vyšetrenie a zakázal cvičiť a nohu zaťažovať s tým, že vraj sa to len rozdráždi a bude to horšie. Iná lekárka povedala, že to treba jemne rozhýbavať, aby to nezatuhlo a nebolo to do pôrodu ešte horšie. Poslala ma na tehotenské cvičenie.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčame počkať na výsledky EMG a následná konzultácia s lekárom, ktorý Vám odporučí správny postup s ohľadom na výsledky a Vás aktuálny stav.

Nesprávne zvolené cvičenie môže Váš stav ešte zhoršiť.

Cvičenie doporučujeme pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, aby ste cvičenia vykonávali správne.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk