Ako sa lieči seknutie v krížoch?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

mám 42 rokov a od roku 2014 mám problém s driekovou chrbticou. Vtedy ma 1x seklo a skončila som na infúziach. Neurológ mi ponaprával chrbticu a bolo mi fajn. No vrátilo sa mi to. Mám sedavé zamestnanie a veľmi málo pohybu.

Minulý rok ma seklo znovu, bola som na MR. Prikladám záver z vyšetrenia. Teraz som od 26.7.2019 na PN, keďže ma seklo v krížoch. Bolesť mi vystrelovala do ľavého bedrového kĺbu. Neurologička ma odmietla vyšetriť, vraj mám ísť k obvodnej. Tá mi predpísala injekcie Novalgin. Trochu sa mi po nich uľavilo, ale stále cítim, že sa mi to neuvoľnilo úplne.

Dávam si suché teplo a snažím sa trošku rozcvičiť. Užívam Magnerot a Milgammu n. Zajtra idem k rehabilitačnej lekárke.

Ako sa dá môj stav riešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite sa Váš stav dá riešiť.

Avšak po všetkých týchto diagnózach je potrebné prestať s liekmi a začať cvičiť. Cvičením rozumieme správne pohybové stereotypy pod dohľadom certifikovaného vysokoškolsky vzdelaného fyzioterapeuta.

Svaly a šľachy treba uvoľniť mäkkými a mobilizačnými technikami a následne správne cvičiť. Sú rôzne metodiky cvičenia. Treba zvoliť tú správnu.

Bude Vás to stáť čas, možno aj peniaze, ale určite odporúčam začať s rehabilitáciami čo najskôr.

Ak máte záujem, môžete sa objednať na rehabilitácie aj do našej kliniky.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk