Je možné, že cvičením cvikov na miernu diastázu by som poriešila aj pupočný pruh?

Zodpovedané
30. okt 2019

Dobrý deň,

mám diastázu a pupočný pruh.

Je možné, že cvičením cvikov na miernu diastázu by som zároveň poriešila aj pupočný pruh?

Chcela by som sa vyhnúť operácii.

Aký máte názor na cvičenie jogy v tomto prípade?

Cvičím od začiatku tohto roka a už niekoľko mesiacov sa mi pri záťaži nerobí na bruchu strieška.

Pomáha mi joga?

Diastáza je rovnako veľká ako bola na začiatku. Robievam si samovyšetrenie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom pálivého pocitu ako popisujete by sme odporúčali otázku smerovať na lekára.

On zrejme zváži opätovné Rtg vyšetrenie prípadne iné diagnostické vyšetrenie.

Pokiaľ je znížená hybnosť po úraze, alebo Vám lekár odporučí následnú poúrazovú rehabilitáciu, radi Vás osobne privítame u nás v Rehabklinik, kde je tím školených fyzioterapeutov.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk