Aký liek pomôže na opakované herpesy v tehotenstve?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

som tehotná a často sa mi na perách tvoria herpesy, v priebehu mesiaca aj 5x. Vytvoria sa mi nečakane a vždy na inom mieste. Tento utorok som si dala dole poslednú Compeed náplasť a dnes ráno už znovu cítim svrbenie na pere.

Dávam si na to aj Silicea Lip gel. B vitamín veľmi nemôžem, hneď ako si ho dám, do 2 dní mám herpes na viacerých miestach, vysadila som aj Jamieson Prenatal kvôli tomu.

Aký liek pomôže na opakované herpesy v tehotenstve?

Môže byť takýto opakovaný herpes nebezpečný pre bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Herpes simplex vírus typu 1, ktorý spôsobuje opary okolo úst a pier, nemá na tehotenstvo žiadny vplyv. Vyskúšajte používať okrem náplasti na opary aj púder, ktorý má vysušujúci účinok, príp. zinkovú pastu. Ak by to nezaberalo môžete vyskúšať aj herpesin krém. Pokiaľ sa Vám herpes vracia opakovane, odporúčam aj konzultáciu s lekárom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie